суббота, 23 мая 2020 г.

Класна година на тему "Благовіщення"


Благовіщення
Благовіщення Пресвятої Богородиці — велике дванадесяте свято, третє за значенням народно-релігійне свято після Великодня і Різдва Христового. Християни східного обряду відзначають Благовіщення 7 квітня, західного — 25 березня.
В цей день архангел Гавриїл провістив діві Марії, що вона непорочно зачне від Cвятого Духа і народить Сина Божого — Ісуса Христа.
Коли Марії було 12 років, Бог сповістив, що вона народить Сина Божого. А після того, як Марію заручили Йосифом, з’явився до неї архангел Гавриїл і сказав: «Радуйся, благодатна, Господь з тобою. Зачнеш у лоні і породиш сина і назвеш його Ісус. Він буде великий і Сином Всевишнього назветься, і дасть йому Господь Бог престол Давида, батька його, і царюватиме над домом Якова повіки та й царству його не буде кінця.» Марія ж сказала: «Як же це станеться, коли я мужа не знаю». Відповів архангел: «Дух Святий найде на тебе й сила Всевишнього окриє тебе, — тим-то й Святе, що народиться, назветься — Син Божий. У Бога нема неможливого.» І сказала Марія: «Я раба Господня, нехай буде мені по твоєму слові»
В Назареті, на тому місці, де Архангел Гавриїл благовістив Діву Марію, побудований храм в пам’ять Благовіщення Богородиці.
Благовіщення Богородиці
Святкування Благовіщення встановлене Церквою у IV ст. після того, як самостійно почали відзначати Різдво Христове. Дату Благовіщення< встановили, відрахувавши 9 місяців від Різдва. Крім того, Святі Отці Церкви пояснюють дату Благовіщення ще й тим, що Бог сотворив чоловіка в день 25 березня. Крайні строки, з якими збігається Благовіщення, — четвер 3-го тижня Великого посту та середа Пасхального тижня (за Юліанським календарем). Відповідно до значення цього дня церковне святкування Благовіщення не відміняється, навіть якщо свято припадає на Великдень; піст заради нього послаблюється. У залежності від часу, свято може тривати 3 дні або 1 день.
В Україну свято прийшло з утвердженням християнства. В народі одержало назву «третьої зустрічі весни» (після Стрітення і Сорока Мучеників). Вважається, що весна в цей день остаточно поборола зиму, Бог благословляє землю і відкриває її для сівби. За народними уявленнями, лише після Благовіщення можна було розпочинати польові роботи. Раніше ж «турбувати» землю вважалося великим гріхом.
До цього свята лелеки зазвичай прилітали з вирію та починали вити гнізда. Існувало повір’я, що на Благовіщення відкривалася земля і з неї виповзали змії, вужі та інші плазуни. У цей день здавна існував звичай випускати на волю пташок: «Щоби співали на волі, Бога прославляли та просили щастя-удачі тому, хто їх випустив». Господар випускає на волю, на сонце також всіх тварин, навіть пса і кота виганяє на подвір’я — «щоб чули весну і самі про себе дбали». Пасічники цього дня виставляють на двір вулики.
У церкві цього дня святять проскури. Потім пасічник проскуру кришить та висипає її у мед, «щоб бджоли роїлися», а сівач змішує з землею та сіє по чотирьох кутах ниви — «щоб дощова хмара ниви не минала»; проскуру заривають у землю, «щоб град посіву не побив». Благовіщенську проскуру, як і богоявленську та стрітенську воду, зберігали за образами.
Вважалося, що, коли на Благовіщення, йдучи по воду, дівчина знайде квітку первоцвіту, цього літа вона вийде заміж. Пролісок, що знайдуть на Благовіщення, віщує щастя. Якщо вмитися водою, в яку покладеш цей пролісок — будеш вродливою.
Український народ особливо шанує свято Благовіщення і суворо забороняє всяку працю того дня: за його думкою навіть птиця на Благовіщення святкує, гнізда не робить (Номис, 418). На Благовіщення, казали, досить тільки торкнутися якого насіння, чи зерна, щоб воно зараз же втратило свою сходову силу і ніколи не заплідниться. Не можна, казали, також підкладати того дня і яйця під курку, бо зробляться бовтунами, або вилупляться з них каліки.
Все, що належить до зачинання, було обставлено суворими заборонами: Благовіщення — це свято землі, і тому, як писав проф. Грушевський, супроти нього наказувано боязкий містицизм, щоб, бува, чимсь його не споганити, не порушити. Бог благословляє на Благовіщення землю, або, як казали гуцули. — “вкладає в неї голову, щоб її розігріти, і від того будиться всяка живина, що спала в землі — мурахи, жаби, гади. Від Введення до Благовіщення не можна порати землі, а від Благовіщення можна вже над нею працювати, бо Бог поблагословив того дня рослини — «і всяке диханіє». Господар виганяв того дня всю свою худобу і дріб, і бджіл, і навіть пса, на сонце, на волю, щоб почули весну і самі вже про себе дбали. Різні забобонні вірування, ворожіння, магічні акти в’яжуться з цією основною ідеєю розбудження землі і скритого в ній життя, що її український народ прив’язував до свята Благовіщення.

Благовіщення 2020: традиції свята, чого не можна робити 17:26, 23 березня 2020 

Свята 22500 0 Православні щорічно відзначають це свято 7 квітня. Християни скоро відзначають Благовіщення / Ілюстрація - "Благовіщення" Леонардо да Вінчі, 1472-1475 рр. Вже через пару тижнів українські православні відзначатимуть одне з найважливіших християнських свят – Благовіщення Пресвятої Богородиці. Читайте також Вихідні та свята у квітні: скільки днів українці відпочиватимуть Цього дня віряни вшановують пам'ять про те, як Архангел Гавриїл з'явився Діві Марії в Назарет і сповістив, що їй випало зачати від Духа Святого і народити немовля. Дитина, що народиться, назветься Сином Бога і стане Спасителем людства. Марія покірно прийняла божу волю. Свято Благовіщення присвячено тому, як Бог зійшов до занепалого людства і дав йому шанс на порятунок. З днем Благовіщення в народній пам'яті пов'язані безліч традицій, забобонів та прикмет. Коли Благовіщення 2020 Благовіщення входить до числа дванадесятих неперехідних свят. Це означає, що його дата фіксована і не зміщується від року до року. Благовіщення у 2020 році відзначається 7 квітня, як і завжди в церквах східного обряду. Католицька церква щороку відзначає Благовіщення 25 березня. Благовіщення пресвятої богородиці відзначають 7 квітня / фото УНІАН Благовіщення – традиції свята На Благовіщення церква проводить святкове богослужіння, яке починає всенічним бдінням. Цього року, однак, походу в церкву може перешкодити епідемія коронавірусу. Цього дня священнослужителі аж до патріархів церков випускають в небо білих голубів. Ця традиція ймовірно сягає дохристиянських обрядів зустрічі весни, проте була «воцерковлена». Згідно з священним писанням, Святий Дух зійшов на Господа під час його хрещення у вигляді білого голуба. Наші пращури на Благовіщення прикрашали свої будинки першими весняними квітами, які символізують чистоту та нове життя. Благовіщення вважалося вдалим днем для збору лікарських трав, адже цей день вважався днем розквіту всього живого. Жінки в цей день виконували ритуали на щастя в будинку. Зокрема, якщо 40 разів назвати чоловіка «милим», це могло, як вважалося, принести в будинок щастя на цілий рік. Великий піст на Благовіщення є менш суворим: тим, хто постує, дозволяється їсти рибу, рослинну олію й випити трохи вина. Погода на Благовіщення могла, як вважалося, вказати, чи перемогла весна зиму, та чи скоро очікувати літньої спеки. На Благовіщення тим, хто постує можна їсти страви з риби / фото pixabay.com Благовіщення - що не можна робити В день Благовіщення рекомендовано відмовитися від важкої праці і клопоту по господарству, не займатися шиттям, польовими роботами; На Благовіщення не прийнято було давати в борг, не позичали навіть сіль і перець – вважалося, що це принесе невдачу. Дівчата в цей день не заплетали коси, робити зачіску і вбиратися також було не прийнято. У Благовіщення дотримується Великий піст – м'ясо та молочні продукти в ці дні не вживаються. На Благовіщення заупокійні служби і моління не здійснюються.


Комментариев нет:

Отправить комментарий